Banánové placičky s vločkami

25.03.2019

Přehled

Rychlé banánové placičky bez cukru, s vločkami, co má každý doma. Aneb když se vám "kazí" banány, rádi byste zkusili vločky jinak a máte chuť na nějakou sladkost, kterou nezhřešíte ani při redukci váhy.

Doba přípravy: 15 min

Porce: 2 (7 placiček)

Vhodné pro: Vegany (místo vajec vanilková hraška)/Vegetariány, BZL (bezlepkové vločky), Všežravce

TIP: Před každou várkou placiček vytřeme pánev utěrkou, ať si nelepíme na nové placičky přepálený tuk a spálené zbytky předchozích placiček. 

Úvod > Blog > Recepty > Sladké recepty > Banánové placičky s vločkami


Ingredience 

  • 2ks banánů (zralé - s hnědými tečkami)
  • 2ks vajec 
  • 50g vloček (zatím jsem zkoušela s ovesnými a ječnými)
  • trochu kokosového oleje

Postup

Oloupeme si oba banány, dáme je do mísy a vidličkou je rozmačkáme. Není třeba mačkat úplně dohladka, díky menším kouskům nám budou lépe držet placičky. Přidáme vejce a vločky (můžete je i nahrubo nasekat) a promícháme. 

Vůbec se nebojte tekutější konzistence, ony ztuhnou na pánvi. Můžete případně přidat ještě více vloček, ale takhle mi to přijde optimální, že je to ještě takové lehké a zároveň to už lze otáčet.

Rozpálíme pánev s troškou kokosového oleje, ztlumíme na mírný oheň a lejeme placičky. Až placičky zhnědnou na jedné straně, obrátíme je špachtlí na druhou. 

Podáváme s tvarohem, čerstvým ovocem (já měla zamražené ostružinky z předešlého léta) a můžeme polít javorovým sirupem nebo medem, pokud chceme hodně sladkou variantu.

Your Website Title

Novinky, články, recepty a videa