Slané recepty

Úvod > Blog > Recepty > Slané recepty

24.05.2019

10.06.2019

Velmi oblíbené jídlo, kterému se prý "správní" muži na veřejnosti vyhýbají, ale často si je doma poručí a dělají se jim boule za ušima. Znovu se jedná o odlehčenou verzi bez tuny másla a mouky, cukru či dalších ingrediencí navíc.

V základu zdravé Novoroční jídlo, které tradičně "přikrášlujeme" spoustou tuku, bílé mouky a uzenin. Já jsem ponechala zdravý základ čočky, jíšku nahradila částí rozmixované čočky, která vytvořila krásnou kašičku a uzeninu vyměnila za sázená vejce.

Lilek načerno

27.05.2019

Další recept z jednoho hrnce. Dnes se jedná odlehčenou verzi už tak vcelku lehkého receptu. Lilek napouštíme vodou místo oleje a navíc se zde obejdeme bez cukru a zbytečného zahušťování škrobem.

Šoulet

20.05.2019

Tradiční židovské jídlo, které se podávalo o šábesu, u nás, jako mnoho jiných, zdomácnělo. Fazole jsem vyměnila za dva druhy hrachu a husa někam uletěla, ale i tak jsem si jistá, že si pochutnáte.

Barevně dekadentní jídlo, které k dokonalosti chybí jen vyměnit cuketu za řepu nebo jinou "temnou" zeleninu. Zkoušejte netradiční barvy jídel a nabídněte tak svému tělu rozmanitější paletu antioxidantů.

Zasněte se a putujte ve své mysli spolu s vůněmi tymiánu a šalvěje na své oblíbené místo ve Středomoří, kde rádi v létě relaxujete a dopřáváte si místní lahůdky. Od jara dostupné čerstvé bylinky tento pocit ještě umocní.

Odlehčená verze původně typického jídla ze Savojska. My jsme si ji ale natolik přivlastnili, že má v dnešní době každá rodina svoji "správnou" verzi. Tak jsem si řekla, proč nezkusit nějakou obměnu.

Pro všechny, kdo v dětství milovali nahořklou chuť pendreku, i pro ty, kteří ji (jako já) zrovna nemuseli. Typická chuť fenyklu se totiž pečením skoro ztratí.

Hummus

08.04.2019

I přesto, že je to pro Čechy dosti nevábný název pro jídlo, oblibuje si jej čím dál více lidí. Jen tak pro zajímavost slovo "hummus" znamená arabsky "cizrna". Jak prosté, že?

Osvědčená zimní klasika nejen pro milovníky řepy. Zálivka řepu krásně ochutí, takže po její "hliněné" chuti nejsou žádné památky.

Novinky, články, recepty a videa