Slané recepty

Úvod > Blog > Recepty > Slané recepty

Pro všechny, kdo v dětství milovali nahořklou chuť pendreku, i pro ty, kteří ji (jako já) zrovna nemuseli. Typická chuť fenyklu se totiž pečením skoro ztratí.

Hummus

08.04.2019

I přesto, že je to pro Čechy dosti nevábný název pro jídlo, oblibuje si jej čím dál více lidí. Jen tak pro zajímavost slovo "hummus" znamená arabsky "cizrna". Jak prosté, že?

Osvědčená zimní klasika nejen pro milovníky řepy. Zálivka řepu krásně ochutí, takže po její "hliněné" chuti nejsou žádné památky.

Zkuste nejlehčího zástupce ze skupiny fazolí, který Vás překvapí vyloženě "zelenou" chutí v zahřívací zimní edici. Jídlo je přirozeně bezlepkové.

Shepherd's pie

11.03.2019

Vyzkoušejte legendární britsko-irský pastýřský koláč, který původně vznikl jako jídlo ze zbytků. Tradiční mleté skopové maso lze nahradit mletým hovězím (to už ale bude Cottage pie) anebo seitanem, jak jsem to udělala já.

Exotická polévka s příchutí kari a podtónem kokosu. Krásně prohřeje v zimních měsících, zasytí a dodá i bílkoviny díky přítomnosti čočky.

Rychlá čína

25.02.2019

Když prostě máte chuť na čínu, ale nechce se Vám vařit komplikovaný recept. Jezte hůlkami, budete dříve sytí a zároveň Vás to pobaví.

Lahodné dýňové ragú pro zimní období. Zkuste dýni posunout z pozice polévky na hlavní chod. Jistě Vás překvapí.

Novinky, články, recepty a videa